Pronájem bytu

 
Úvod: 
Na Ekozámečku Stroupeček se nachází nevyužitý byt, který lze po domluvě předem zpřístupnit zájemcům třeba na několik dní. Je možné zde po domluvě  předem i stanovat. Ceny jsou k dispozici na dotaz a je potřeba zamluvit si konkrétní termín.
 
Kontakt: argondia@seznam.cz
 
Počet lůžek: 6
 
Anotace: 
Co takhle probudit se v pokoji, ze kterého budete mít výhled na cca 500 let staré památné duby. Odpočinout si na samotě u lesa od ruchu města a přispět tím na rozvoj ekofarmy a další obnovu tohoto unikátního, inspirativního místa s vlastní historií.
 
 
Místnosti: 
Soukromý být zahrnuje tři místnosti. V hlavním multifunkčním pokoji je jedna manželská postel a jedna jednolůžková. Ve vedlejším pokoji jsou tři jednolůžkové postele. Třetí místností je koupelna s toaletou a sprchovým koutem.
 
Součástí vybavení bytu je mj.: 
Soukromá koupelna
Wifi (max. 2GB/ den pro všechny obyvatele zámečku)
Televize (krychlová)
Sdílená lednička (v prvním patře mimo byt)
Kuchyňský kout
Detektor kouře
Stolní hry
...
 
Další vybavení: 
Parkování na oploceném pozemku
Schodiště se zábradlím do prvního patra, kde je byt.
 
Doplňkové možnosti: 
Po domluvě nabízíme komentované prohlídky farmy v češtině aj. zážitky a služby za příplatek.
 
 
Místo: 
Hned vedle stavení je park s cca 500 let starými památnými duby a labyrintem. U rohu stavení máme zahrádku, kde se pokoušíme permakulturně pěstovat zeleninu pro vlastní spotřebu. V hospodářské části si pobíhá několik slepiček.

Stavení dosud není opravené zcela, a proto jde o ideální místo především pro dobrodruhy, ale komfortem pokoje jsme se snažili vyjít vstříc i těm, kteří jsou zvyklí na moderní standart.
 
Vzdálenější okolí: 
200m chůze nad zámečkem se nachází Přírodní památka Stroupeč se zajímavě zvrásněnou strání, kde žije endemitickým brouk váleček český. O kus dál jsou mizející prameny, starý zvířecí hřbitov s rozpracovaným land art dílem či socha sv. Jana. 690m chůze po rovince od zámečku se nachází řeka Ohře, kolem které vede cyklostezka Chmelovelo.

Naše ubytování je zhruba 6 km od centra královského města Žatec.
 
Pravidla domu: 
- Kouření je možné pouze na jednom vyhrazeném místě před hlavním vchodem. Rozhodně ne v blízkosti sena, slámy, listí, dřeva... 
- Domácí mazlíčci jsou možní pouze po našem souhlasu předem. Respektujte prosím, že např. různá plemena psů nejsou vhodná do blízkosti drůbeže. 
- Akce a večírky jsou možné pouze po našem souhlasu před návštěvou. 
- Stavení dosud není opravené zcela. 
- Pitná voda bude v připravených lahvích. Voda z kohoutku nebyla laboratorně testována ke konzumaci. 
- Zákaz zapalování svíček. 
 
Historie domu:
První zmínka o zámečku Stroupeček je z roku 1291. Od té doby vystřídal různé majitele a byl mnohokrát přestavován. Po znárodnění z něj komunisté udělali ubytovnu pro chmelařské dělníky, čímž začal úpadek, který vedl až k chátrání a ztrátě střechy. Naštěstí jsme se tu ale objevili my, v undergroundových podmínkách začali tvořit ekofarmu a zachraňovat okolí. Dnes místo opět začíná vzkvétat.
 
Počet lůžek: 6
 

Reference: na Airbnb (momentálně tam nejsme aktivní)